Левски измъкна трудна победа срещу Арда на "Герена"

Левски измъкна трудна победа срещу Арда на "Герена" Снимка: start-photo.bg

Левски победи Арда с 2:1 на "Герена", благодарение на красиво попадение на Кристиан Макун 20-ина минути преди края

"Сините" откриха резултата още преди изтичането на 60 секунди чрез Джевад Ел Джемили, но попадението бе отменено поради засада.

Все пак Левски поведе в 12-ата минута след точно изпълнена дузпа от Алекс Колев.

Талантът от школата на "сините" Станислав Иванов изравни малко преди почивката, като Арда имаше шанс да вкара и малко по-рано, но го пропусна.

Крайното 2:1 оформи Макун в 73-тата. След центриране от корнер Алекс Колев отклони топката към Макун, който отблизо се разписа с удар над главата, тъй като бе с гръб към вратата.

В добавеното време Левски за малко не получи изравнителен гол. Не бе вдигната засада при опит за изкуствена засада след центриране от фаул. Матей Маркович спаси удара на Чинонсо Офор, останал очи в очи с него, след което Станислав Иванов не успя да уцели вратата при добавката.

С победата Левски събра 25 точки от 10 изиграни мача и поведоха с три пред Лудогорец, който по-късно приема Ботев Враца в Разград, но като гост заради лошия терен във Враца. "Орлите" са с цели два мача по-малко от столичани.