Локо Пд тресна ЦСКА и даде сериозна заявка за второто място

Локо Пд тресна ЦСКА и даде сериозна заявка за второто място Снимка: Lap.bg

Локомотив Пловдив спечели директната битка с ЦСКА за второто място в класирането и поведе с три точки пред "червените" два кръга преди края на сезона.

"Смърфовете" се наложиха с 2:0 на своя стадион в парк "Локомотив" в Пловдив, но и двата гола, които паднаха през втората част, дойдоха след спорни съдийски отсъждания.

Автор и на двете попадения бе Димитър Илиев. Капитанът на домакините откри резултата в 77-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Джером Синклеър. Реферът трябваше да гледа положението на повторение с ВАР, за да посочи бялата точка.

От 11-те метра Илиев прати Димитър Евтимов в грешния ъгъл и даде аванс на домакините. Осем минути по-късно Локо нанесе окончателния удар, като отново Илиев бе автор на попадението, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле след едно центриране.

Гостите отново имаха претенции за редовността на гола, тъй като и повторенията показаха, че нарушението, след което падна попадението, бе доста леко, а фаулирания Момчил Цветанов падна доста леко.

Така Локомотив стигна до заслужена победа, тъй като, колкото и спорни да бяха моментите при головете, "червените" не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Илко Пиргов.

Тимът на Александър Тунчев остава на втората позиция с 59 точки, докато ЦСКА остава с 56. До края на кампанията и двата тима имат мач с ЦСКА 1948; ЦСКА ще трябва да играе още с Берое, докато пловдивчани ще играят с Арда.

Преди това за ЦСКА обаче предстои и финал за Купата на България - на 19-и, сряда, "червените" излизат в мача за трофея срещу Арда на националния стадион "Васил Левски".