Локо Пловдив удари слаб ЦСКА на "Васил Левски"

Локо Пловдив удари слаб ЦСКА на "Васил Левски" Снимка: Startphoto.bg

Победната серия на ЦСКА приключи с домакинско поражение с 1:2 от Локомотив Пловдив в 27-ия кръг на efbet Лига.

"Армейците" се представиха разочароващо и загубата им изглеждаше заслужена, макар че тя дойде с гол едва в 93-тата минута.

Гостите пък направиха редица пропуски и можеха да спечелят доста по-убедително.

ЦСКА изигра слабо първо полувреме, след което имаше късмет, че не изоставаше в резултата.

Още в петата минута топката беше във вратата на Густаво Бусато, но попадението беше отменено с ВАР заради засада.

Гостите оставаха по-опасният отбор и последваха две намеси на Бусато, а и гредата спаси вратаря при удар отблизо на Мартин Петков.

В 36-ата минута публиката на ЦСКА изригна с викове "Оставка", насочени към треньора Нестор Ел Маестро.

На почивката наставникът реагира и извърши цели три смени.

Все пак Локомотив беше отборът, който удари първи и след час игра Мичи Нтело се разписа, след като беше изведен от Дион.

ЦСКА обаче успя да изравни в 73-тата минута с точен удар на Данило Асприля с глава.

Три минути по-късно Фернандо Каранга пропусна да направи пълен обрат, а на другата врата последва ново спасяване на Бусато.

Така се стигна до 93-тата минута, когато резервата Кристиян Пешов донесе победата на Локо след подаване на Нтело.

Домакините се хвърлиха да търсят поне точката, но Матиас Фаетон пропусна в седмата минута на добавеното време.

След последния съдийски сигнал скандиранията "Оставка" бяха още по-силни.

ЦСКА рискува да изостане сериозно от първото място заради тази загуба, тъй като първенецът Лудогорец има 3 т. преднина и два мача по-малко от "червените".