Нередовен гол прекърши безличен ЦСКА в Пилзен

Нередовен гол прекърши безличен ЦСКА в Пилзен Снимка: Lap.bg

ЦСКА претърпя разочароваща загуба с 0:2 като гост на Виктория Пилзен в първи плейофен сблъсък за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Играчите на Стойчо Младенов изиграха слаб мач, а бяха разклатени и от ранния откриващ гол в полза на домакините, който беше от засада.

Като цяло, чехите показаха защо имат само една загуба на своя стадион от 16 мача и бяха по-добрият тим.

В 10-ата минута Виктория поведе след пас зад защитата и спасен удар от Густаво Бусато, при който Милан Хавел направи добавка на празна врата.

Повторенията обаче показаха, че при прехвърлящото извеждащо подаване футболистът на Виктория е бил в чиста засада, която не беше отсъдена. За съжаление в Лигата на конференциите не действа системата ВАР.

"Червените" отговориха с греда 7 минути по-късно, когато Вилдсхут проби и стреля отлично, но в десния дирек. Това си остана най-добрата ситуация в полза на българския тим.

ЦСКА продължи да проявява колебания в отбрана, а напред рядко създаваше нещо по-добро, макар че в края на полувремето имаше отлична възможност, но Вилдсхут се забави с топката и не се възползва.

Второто полувреме вървеше доста предпазливо и без интересни моменти до 72-рата минута, когато ЦСКА допусна лековат втори гол.

С комбинация от тъч Виктория стигна до опасен изстрел и след ново спасяване на Бусато се стигна до втора добавка на празна врата, този път от страна на Москера. За разлика от първото попадение, ситуацията беше редовна и засада нямаше.

Малко по-късно горната греда над Бусато спаси "армейците" от трети гол във вратата им. В последните секунди пък бразилският вратар изби опасен удар от фал.

Реваншът на "Васил Левски" е след седмица и в него ЦСКА ще има сложна задача да навакса двата гола пасив.