Робърта герой за Левски при труден успех в Стара Загора

Робърта герой за Левски при труден успех в Стара Загора Снимка: Lap.bg

Левски изкова труден успех като гост на Берое с 2:1. В герой за "сините" се превърна Найджъл Робърта, който отбеляза и двата гола за гостите.

Нидерландецът откри резултата в 22-рата минута. Отбраната на Берое сбърка фатално при изнасянето на топката, тя бе открадната от Стайн Спиерингс, който пусна към Робърта, за да направи той 1:0.

12 по-късно обаче обичайният заподозрян Мартин Камбуров изравни с поредния си гол във вратата на Левски. Милан Миятович увисна при едно центриране, след което Камбуров мушна топката между краката му. Това бе неговият 22-ри гол в кариерата му срещу "сините".

Крайното 2:1 оформи Робърта с втория си гол в срещата след бърза контра. Берое бе по-активният отбор през втората част, но не успя да материализира превъзходството си.

Така Левски се върна на втората позиция с актив от 53 точки, с точка повече от ЦСКА, докато Берое е последен в първата шестица с 43.