С гол от съблекалнята на Уелтън Левски пак би Лудогорец и ще гледаме мечтан финал за Купата срещу ЦСКА! Снимка: Lap.bg

Левски отстрани Лудогорец на полуфиналите за Купата на България с общ резултат 4:2. "Сините" победиха 11-кратния шампион на България за втори пореден път и след 1:0 на "Герена" си осигуриха финал с вечния враг ЦСКА.

Единственото попадение за тима на Мъри Стоилов отбеляза Уелтън още в третата минута на двубоя.

Мачът се игра пред тотално разпродадените трибуни на "Георги Аспарухов".

Те ще подкрепят своите любимци по същия начин и във финала срещу ЦСКА, като ще гледаме Вечно дерби във финал за Купата за първи път от 17 години насам.

Снимка: Lap.bg

Голът, който раздели Левски и Лудогорец на "Герена" падна още в третата минута, благодарение на светкавичните действия на Уелтън по лявото крило. Филип Кръстев открадна една топка в средата на терена и пусна извеждащ пас към бразилеца. Той стигна първи до нея, изпреварвайки Игор Пластун, след което завърши по прекрасен начин по диагонала.

"Сините" продължиха да натискат и след гола, подкрепяни мощно от трибуните, и създадоха още няколко половинчати положения за гол. В 28-ата Кръстев пропусна най-чистото такова да направи резултата 2:0. Младокът преодоля сам петима-шестима от Лудогорец след рейд през центъра, излезе сам срещу Симон Слуга, но стреля право в него.

Подобен пропуск направи и Кирил Десподов в края на първата част. Крилото, който изведе гостите с капитанската лента, бе изведен по прекрасен начин от Текпетей сам срещу Пламен Андреев, но младият, 17-годишен страж на Левски успя да сложи крак на пътя на удара му.

През втората част на терена преобладаваше повече битка, като и двата отбора трудно стигаха до чисти полжения пред противниковите врати.

В самия край разградчани се опитаха да наложат някакъв натиск, но фактът, че се нуждаеха от цели три гола, за да продължат напред (тъй като за Купата на България все още се броят головете на чужд терен), ги обезкуражи допълнително.

Така ЦСКА ще защитава трофея от миналия сезон срещу вечния враг. "Сините" пък не са вдигали купата от 2007 година. Финалът е насрочен за 11 май.