Трагедията на ЦСКА продължи и в Кърджали

Трагедията на ЦСКА продължи и в Кърджали Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА продължи да затъва и отстъпи с 1:2 при гостуването на Арда в шестия кръг на efbet Лига.

"Армейците" допуснаха трета поредна загуба и общо четвърта от пет шампионатни мача - и така стартът на сезона стана още по-катастрофален.

При криза от такъв мащаб се очакват големи промени в клуба и те най-вероятно ще започнат с уволнението на старши треньора Томислав Стипич.

Тази вечер "червените" показаха познатите слабости от последните мачове и бяха безпомощни в отбрана и безидейни в атака.

Арда владееше повече топката и в 27-ата минута стигна до чисто положение, но Густаво Бусато спаси удара на Станислав Иванов.

В 42-рата минута домакините откриха с гол с глава на Чинонсо Офор след центриране отдясно.

В добавеното време на първата част ЦСКА стигна до първия си шанс, но гредата спаси Арда при изстрела на Християн Петров с глава след корнер.

В 53-тата минута Арда удвои след отлично развита атака, при която Станислав Иванов подаде, а Иван Тилев се разписа покрай Бусато.

В 60-ата минута ЦСКА можеше да се върне в мача, но Коялипу пропусна идеално положение след страхотно спасяване на вратаря Господинов.

После отново Бусато трябваше да се намесва акробатично на другата врата.

В 75-ата минута гредата спаси стража на гостите след бомбен удар на Борислав Цонев.

5 минути преди края на редовното време "армейците" се върнаха в мача след центриране от пряк свободен удар и гол с глава на Годуин Коялипу, за когото това беше дебютно попадение за тима.

В 93-тата минута дойде големият шанс на ЦСКА да изравни, но Петко Панайотов не намери вратата с глава.

В класирането "червените" се намират едва на 13-тата позиция със своя актив от 3 т.

Тагове: цска, арда, efbet лига