ВАР дебютира в България с трудна победа на ЦСКА

ВАР дебютира в България с трудна победа на ЦСКА Снимка: Lap.bg

ЦСКА победи трудно с 1:0 Арда на "Българска армия" в първи мач от плейофите на efbet Лига.

Гол на Юрген Матей две минути преди края на редовното време донесе победата на "червените", която поне временно ги изкачи на второто място в класирането.

Срещата ще се запомни с дебюта на системата ВАР в България, която ще действа и в останалите плейофни мачове от първенството.

Системата за видеоповторения влезе в употреба веднъж в мача - 15 минути преди края, когато останаха съмнения за дузпа в полза на ЦСКА.

Последва дълго 3-минутно прекъсване за разнищване на ситуацията, но в крайна сметка главният съдия не се нае да изгледа повторение на монитора до терена и наказателен удар не беше отсъден.

Домакините обаче стигнаха до победата в 88-ата минута, когато Юга центрира отдясно и Матей с глава донесе победата.

Двата тима ще се срещнат и във финала за Купата на България на 19 май.

В класирането ЦСКА изпревари с точка Локомотив Пловдив, но пловдивчани са с мач по-малко - техният двубой с ЦСКА 1948 беше отложен заради многото случаи на коронавирус в състава на съперника.