Вили Вуцов за ЦСКА: Катастрофа! Да хвърлят пешкира

Вили Вуцов за ЦСКА: Катастрофа! Да хвърлят пешкира Снимка: start-photo.bg

Бившият футболист и наставник на Славия Велислав Вуцов описа ЦСКА като "катастрофа" след загубата на "червените" с 0:1 от "белите".

Специалистът разкритикува остро играта на "армейците" и добави, че ако продължават по този начин, ще се борят не за Топ 5, а за Топ 15.

"Много добър мач на Славия, много добър. Изпуснахме шест-седем чисти положения, вратарят Бусато спаси ЦСКА. Мачът беше спечелен не само тактически, но и технически. Славия надбягваше, надборваше ЦСКА, създаваше положения с лекота. В това състояние, в което е ЦСКА, ако си в бокса, хвърляш пешкира и слизаш от ринга. Това е катастрофа - каза бащата на Светослав Вуцов, който запази суха мрежа срещу "червените", пред "Тема Спорт". -

Само ритане и блъскане, без грам футбол. Второто полувреме смениха схемата - с трима в защита, мръднаха малко, десетина минути и дотам. Ако ЦСКА има претенции, за титла въобще не говоря, а да са в първата четворка, по този начин нямат шанс. Безидейна игра. Ако така я карат, не топ 5, а топ 15 ще гонят."

ЦСКА има едва три точки след първите четири кръга, регистрирайки цели три загуби от началото на сезона. "Червените" са 12-и от общо 16 отбора в първенството, изоставайки на девет точки от лидера Левски.