Драма с две изпуснати дузпи и три гола между Украйна и Северна Македония

Драма с две изпуснати дузпи и три гола между Украйна и Северна Македония Снимка: Getty Images

Украйна и Северна Македония ни зарадваха с изключително оспорван двубой, в който видяхме три гола и две изпуснати дузпи.

Тимът на Андрий Шевченко бе по-активният и все пак успя да спечели с 2:1, но македонците също имаха своите шансове.

Украйна откри резултата в 29-ата минута. Капитанът Андрий Ярмоленко даде заслужен аванс на украинците, които направиха куп пропуски преди това. Топката бе насочена към близката греда, където Олександър Каравайев я отклони с пета на първа греда, а Ярмоленко остана непокрит на задната и отблизо се разписа.

Само пет минути по-късно Украйна вече водеше с 2:0. Роман Яремчук бе изведен по перфектен начин от Ярмоленко и без проблеми завърши с удар в близкия ъгъл.

Малко преди почивката Горан Пандев развинти украинската отбрана, след което прехвърли технично и вратаря, но попадението му бе отменено заради тънка засада.

Втората част започна с македонски натиск. Вратарят на Украйна Георгий Бушчан. Страбът се справи страхотно и при отсъдената дузпа срещу неговия тим в 55-ата минута и отрази удара от бялата точка на Езджан Алиоски, но при добавката Алиоски стигна първи до топката и успя да я довкара в мрежата му.

Македонците продължиха да търсят изравняването, но и Украйна не спираше да организира опасни атаки. При едно центриране от фаул и тимът на Шевченко получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на човек от стената.

Халфът на Аталанта Руслан Малиновский имаше шанс да реши всичко, но и той сбърка от бялата точка. Столе Димитриевски показа, че и той може да хваща дузпи и изби удара на Малиновский. За разлика от дузпата на македонците обаче, нито един играч на Украйна не успя да стигне до топката при добавката и резултатът остана 2:1.

Въпреки опита за натиск в заключителните минути Украйна удържа крехкия си аванс и вече също е с три точки - колкото имат Австрия и Нидерландия, които се изправят един срещу друг в късния мач от днешната програма. След два мача на Евро 2020 македонците остават с нула точки.