Сензация: Франция се спъна срещу аутсайдера в групата

Сензация: Франция се спъна срещу аутсайдера в групата Снимка: Getty Images

Храбрият тим на Унгария поднесе сензация и спря Франция пред пълния "Пушкаш Арена" в Будапеща в група F на Европейското първенство.

Срещата завърши 1:1 и така фаворит №1 за титлата и действащ световен шампион се спъна срещу аутсайдера в "групата на смъртта".

Унгария поведе в края на първото полувреме, през втората част Антоан Гризман изравни, но "петлите" така и не стигнаха до победен гол.

През първата част Франция привидно владееше положението и създаде няколко сериозни положения, но остана само с един точен удар във вратата.

В 14-тата минута Петер Гулачи спаси удар на Бензема, а после Гризман също не сполучи при добавката, а се оказа и в засада.

Последва пропуск на Килиан Мбапе и отново на Бензема, който не уцели вратата след ювелирно подаване на Мбапе.

Унгарците се защитаваха решително и изчакваха на контраатаки, а в добавеното време на първата част дочакаха своя момент.

След двойно подаване на левия фланг Атила Фиола проби през празното пространство и завърши точно в близкия ъгъл на Лорис, а стадионът изригна - 1:0 за Унгария!

Снимка: Getty Images

През втората част "петлите" изживяха нервни минути, в които играта им трудно се получаваше.

В 60-ата минута влезлият като резерва Усман Дембеле разтресе гредата със силен удар, а 6 минути по-късно изравняването дойде.

Мбапе отново показа класата си и успя да овладее една дълга топка, след което пусна към Гризман в наказателното, който от няколко метра не сбърка за 1:1.

Натискът на Франция продължи и 10 минути преди края Мбапе стреля от упор с левия крак, но Гулачи още веднъж спаси.

До края Унгария не се огъна и така зрителите видяха първата по-голяма изненада на Евро 2020.

Благодарение на победата срещу Германия в предишния мач, Франция води в групата и с 4 т. от две срещи е много близо до класиране за елиминациите, но им предстои тежък двубой срещу действащия еврошампион Португалия.

Португалците са втори в подреждането с 3 т. преди днешния си мач с Бундестима (0 т.), а Унгария е трета с 1 т.