Байерн пропусна да се откъсне на върха в Бундеслигата

И двата тима имаха положения, с които да спечелят мача, но не се възползваха и разликата между тях се запази Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг завършиха 0:0 на "Алианц Арена" в дербито на кръга между първия и втория в Бундеслигата.

Никой от двата отбора не се възползва от шансовете си тази вечер и разликата между тях в класирането остава 1 т. в полза на баварците.

Съперниците пропуснаха сериозни положения пред двамата вратари, в началото на втората част беше отсъдена и дузпа за Байерн, но тя правилно беше отменена - тъй като фаулираният Левандовски беше в засада преди да получи топката.

Равенството оставя много неизвестни в оспорваното германско първенство. Байерн води с 43 т. пред РБ Лайпциг с 42 и Борусия Дортмунд с 39.

На четвъртата позиция, също с 39 т., е Борусия Мьонхенгладбах, но тимът има и мач по-малко, тъй като днешната среща с Кьолн беше отложена заради върлуващата в Европа буря и лошите климатични условия.