Наполи катастрофира срещу Лацио

Лацио детронира Наполи в турнира за Купата на Италия

Лацио спечели неочаквана победа срещу Наполи в полуфиналния реванш между двата тима за Купата на Италия, завършил 1:0 за столичани. В първата среща в Рим двата отбора стигнаха до 1:1, а сега попадението на Сенад Лулич в 79-ата минута изстреля Лацио на финала на турнира.

Лулич влезе в игра през второто полувреме и вкара точно когато феновете на римския отбор започнаха да губят надежда, тъй като резултатът от първата среща и евентуалното нулево равенство класираха напред тима на Рафаел Бенитес.

Финалът за Купата на Италия ще се играе на 7 юни на стадиона на Лацио - „Стадио Олимпико", а другият финалист е Ювентус.

Наполи, който спечели купата през миналия сезон беше близо до победата у дома, но Маноло Габиадини, който вкара гола за тима в Рим, този път нямаше късмет - топката срещна гредата след отлично изпълнен от него пряк свободен удар. Гонсало Игуаин изигра слаб мач за Наполи и това също се отрази на шансовете на тима му.

В края на мача Лулич отново блесна - този път като изчисти топката от голлинията на своята врата след удар на Хосе Калехон и така класирането на Лацио на финала стана сигурно.