Меси? Кой беше този?

Казват, че дует между двама добри играчи не е трудна работа. Но във футбола нападателните двойки с такава химия вече са голяма рядкост.
23 септември. Селта - Барселона 4:1. Лео Меси отчаян се прибира към съблекалните след разгрома, поставил въпроси около това колко ще издържи Барса в този окъсял състав и без нови попълнения.
23 септември, Селта - Барселона 4:1. Голът за гостите идва от Неймар, асистира му Меси. Това е началото на серията, която направо изумява.
26 септември, Барселона - Лас Палмас 2:1. Меси лежи контузен, а стадионът е изтръпнал. Травмата се оказва тежка, като страховете за следващите месеци на отбора се засилват.
26 септември, Барселона - Лас Палмас 2:1. Луис Суарес използва асистенция на Сержи Роберто и открива, но Барса е нервен отбор, получил и удара от излизането на Меси.
26 септември, Барселона - Лас Палмас 2:1. Суарес бележи втори гол, този път след асистенция на Мунир ел Хадади. След мача уругваецът казва: "Върху мен и Неймар ще падне отговорност, която досега поделяхме с Лео. Няма проблем."
3 октомври. Севиля - Барселона 2:1. Тежките прогнози изглежда се сбъдват. Барса губи на "Санчес Писхуан", въпреки че удря три греди (2 на Неймар и 1 на Суарес). За спъване на уругваеца е отсъдена дузпа, която бразилецът вкарва.
17 октомври, Барселона - Райо Валекано 5:2. Гостите откриват, но ги чака спектакъл на Неймар и Суарес. Бразилецът е спънат и сам изравнява от дузпата.
17 октомври, Барселона - Райо Валекано 5:2. После добавя още три поредни гола - един след спъване на Суарес от нова дузпа, един след солова акция и трети, дошъл след брилянтно подаване на Луис.
17 октомври, Барселона - Райо Валекано 5:2. Суарес скромно добавя към двете си асистенции (броим и изработената дузпа за такава) късен гол във вратата на гостите. Пред голлинията му подава... Неймар.
25 октомври, Барселона - Ейбар 3:1. И тук гостите повеждат, опитвайки да раздразнят лъва. Суарес отвръща с три гола, като първият идва след чудесна асистенция на Сандро Рамирес и полувремето завършва 1:1.
25 октомври, Барселона - Ейбар 3:1. През второто полувреме работи системата Неймар - Суарес. Две асистенции на бразилеца, два гола на уругваеца. Хеттрик на Суарес!
31 октомври, Хетафе - Барселона 0:2. В края на първото полувреме изглежда сякаш Барселона се мъчи с коравите домакини. Но Луис Суарес получава пас от Сержи Роберто и открива.
31 октомври, Хетафе - Барселона 0:2. След почивката Сержи Роберто отново асистира, но този път завършва Неймар. Обичайните заподозрени отново нанасят решителен удар за Барса.
8 ноември, Барселона - Виляреал 3:0. Цял час стената от жълти фланелки не рухва - 0:0. Тогава Серхио Бускетс извежда Неймар и резултатът е открит. После идва дузпа за събаряне на Неймар, която Луис Суарес вкарва, а в края рециталът е пълен. Суарес намира Неймар, който грандиозно бележи от въздуха - 3:0. 17 поредни шампионатни гола само за тези двамата! Барса се носи на раменете им!

На 20 септември Лионел Меси вкара дежурния си гол и съвсем отказа гостуващия в Барселона тим на Леванте - 4:1 за Барса.

Всичко си беше постарому - голове на Лео, победи на отбора... Нищо невиждано.

3 дни по-късно шампионът на Европа и Испания катастрофира с 1:4 във Виго, като почетния гол вкара Неймар, след асистенция на Меси.

Разклатен, грандът прие на 26 септември Лас Палмас, а в 7-ата минута аржентинският гений падна и не стана.

Държеше се за бедрото и бе сменен, видимо тежко контузен.

Най-лошите очаквания на песимистите около Барса се сбъдваха.

Не стига, че широчината на състава е оскъдна заради спрените трансфери на клуба, есенната програма е пълна с кошмарни гостувания, а и се контузи асът на асовете...

В този ден Барса все пак победи - Луис Суарес "се направи" на Меси и извади отбора с два гола.

Днес, 45 дни по-късно, Меси още не се е завърнал на терена, но очакваният апокалипсис за "синьо-червените" не се сбъдва.

Барса води с три точки пред Реал в първенството, сигурен е за място на осминафиналите в Шампионската лига и намери опора, каквато без номер 10 изглеждаше немислима.

Тя се нарича Суарес - Неймар.

Последните 17 поредни гола в първенството са на тези двамата.

Невижданата серия остави Барса над водата, на върха.

Нещо повече - те са такъв дует, че асистенциите в тези 17 попадения са пак почти наполовина техни - 8

С две думи - тимът е 9 играчи и 2 машини за голове!

Статистиката - 6 мача без Меси, пет победи и една загуба.

Голова разлика 16:6 за Барса.

Пардон, 16:6 за Неймар и Суарес!

Плюс последният гол преди травмата на Меси, ето ви ги 17 поредни удара на дуета.

Ето я уникалната история  - и в снимки - за тези близо 2 месеца, в които един уругваец и един бразилец накараха Каталуня да забрави за липсата на един гениален аржентинец.