Роналдо измъкна Ювентус

Ювентус постигна труден домакински успех с 2:1 над Верона в двубой от 4-тия кръг на Серия "А". Шампионите трябваше да обръщат резултата, след като изостанаха с 0:1, но Аарън Рамзи и Кристиано Роналдо от дузпа донесоха победата на торинци.

Мачът бе 902-ри в професионалната кариера на Джанлуиджи Буфон и така вратарят изравни рекорда на иконата на Милан Паоло Малдини за най-много мачове на италиански футболист. Вратарят обаче изостава с шест шампионатни срещи от върховото постижение от 647 двубоя в Серия "А", което отново принадлежи на бившия защитник.

В 14-ата минута Кристиано Роналдо стреля от разстояние, но силният му шут премина над вратата. В 17-ата той падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа за нарушение на Давиде Фараони срещу него, но такава не бе отсъдена. Секунди по-късно обаче такава беше свирена в полза на Верона след фаул на Демирал срещу Ди Кармине.

Така в 21-вата минута именно нападателят се зае да изпълни дузпата, но прати топката в страничния стълб. Добавката на Дарко Лазович пък срещна напречната греда, ала атаката на гостите продължи и със страхотен шут от голяма дистанция Велосо най-после прати топката в противниковата мрежа.

Десетина по-късно Рамзи изравни, след като изстрелът му от извън наказателното поле рикошира в Корай Гюнтер и попадна във вратата, пазена от Марко Силвестри. "Старата госпожа" стигна до пълния обрат в мача в 49-ата минута, когато Роналдо вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Гюнтер срещу Хуан Куадрадо, а до края ново попадение не падна.