Барселона на три точки от титлата

Барселона е на три точки от титлата в испанската Примера дивисион. Каталунците спечелиха с 2:0 домакинството си на Реал Сосиедад, докато Реал Мадрид завърши 2:2 у дома с Валенсия.

Така каталунците се нуждаят от три точки в оставащите си два двубоя - срещу Атлетико Мадрид като гост и срещу Ла Коруня у дома, за да са недостижими в класирането.

Барса трудно стигна до трите точки, като двата гола паднаха след почивката. Неймар откри резултата в 51-а минута отблизо с глава.

Особено зрелищно бе второто попадение, дело на Педро Родригес. Той се разписа в 85-а минута, като засече топката със задна ножица.

Реал Мадрид се оттегли с изоставане от 0:2 срещу Валенсия на "Бернабеу" и въпреки че успя да изравни, точката едва ли ще е достатъчно в преследването на Барселона и "кралете" трябва да се надяват на чудо, за да защитят титлата си.

"Прилепите" наказаха две грешки в домакинската защита в 20-та и 26-та минути чрез Пако Алкасер и Хави Фуего. В 45-та минута Кристиано Роналдо изпусна дузпа, а двата гола на Пепе (56) и Иско (84) фиксираха крайния резултат.