Левски пое към финала

Родригес вкара два гола за победата на Левски срещу Локомотив (София) с 3:1 Снимка: Sport1.bg
Родригес вкара два гола за победата на Левски срещу Локомотив (София) с 3:1

Левски победи с 3:1 Локомотив (София) в първата среща от полуфиналите за Купата на България, като за „сините" се отличи Гари Родригес, който вкара два гола.

Другият гол за Левски вкара младокът Стефан Велев, а за Локомотив точен беше Димитър Илиев. В края на мача играчите на Локомотив имаха претенции за дузпа при нарушение срещу Крум Бибишков, но реферът Христо Ристосков отсъди, че играта е била в рамките на правилата.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, но все пак натискът на Левски осигури на домакините лек превес. Обаче и пред двете врати головите положения бяха малко.

След почивката Левски заигра по-силно и по-уверено и поведе с 2:0 с попаденията на Родригес. Холандецът вкара първия си гол в 63 минута, след като получи пас на Дъсти Мюлдер и нахлу в наказателното поле, където стреля силно и не остави шанс на Божидар Митрев.

В 75 минута Родригес и влезлият като резерва Христо Йовов разиграха двойно подаване на границата на наказателното поле, като Гари завърши комбинацията с точен шут за 2:0.

Малко по-късно Жоао Силва и Станислав Ангелов се опитаха да повторят същата комбинация, но португалецът не успя да преодолее Митрев.

Локомотив постигна важен гол като гост - това стана в 81 минута след грешка на защитата на Левски - Бранимир Костадинов центрира от десния фланг, Илиев беше оставен напълно сам и отбеляза с глава.

В първите секунди след гола обаче, Левски вкара още едно попадение - Мюлдер центрира отдясно, а Велев, който остана сам на далечната греда вкара с глава.

Играчите на Локомотив искаха дузпа в 87 минута, когато Димитър Везалов атакува остро Бибишков, но за да избие топката и при сблъсъка нападателя падна. Реферът Ристосков реши, че играта е според правилата.

В другия полуфинал утре играят Славия и Берое.