Ужасяващото счупване на крака на Андре Гомеш от Евертън (видео)

Андре Гомеш получи зверско счупване на крака при равенството 1:1 между Евертън и Тотнъм Снимка: Getty Images
Играчите и на двата отбора се хванаха за главите, когато видяха състоянието на Гомеш. Сон, който получи директен червен картон за влизането си, се запъти към съблекалните със сълзи на очи, а Орие се молеше за играча на „карамелите“.

Снимка: Getty Images

Брутална контузия, червен картон, недадена дузпа, 12 добавени минути и общо над 100 футбол – имаше от всичко при равенството 1:1 между Евертън и Тотнъм.

Двата тима поделиха точките на „Гудисън парк“, след като Деле Али откри резултата в 63-тата минута, а Дженк Тосун изравни в 97-ата.

Малко след като отбеляза, Али можеше да се превърне от герой в грешник за своите. Англичанинът игра с ръка в наказателното поле при едно центриране от корнер, но дори след консултация с ВАР реферът Мартин Аткинсън не отсъди дузпа.

В 78-ата минута дойде и ужасната контузия на Андре Гомеш. След шпагат на Хьон-Мин Сон, Гомеш се сблъска със Серж Орие, при което получи тежко счупване на крака.

Заради инцидента, бе насрочено 12 минути добавено време. Останали с човек повече на терена, „карамелите“ натиснаха и стигнаха до заслужен гол. В седмата от продължението Дженк Тосун донесе точката за домакините, след като с глава засече центриране отляво на Люка Дин.

Равенството не помага и на двата отбора. Тотнъм има 13 точки на 11-ата позиция, докато Евертън остава 17-и и точно над зоната на изпадащите с 11.