Непримирим Ливърпул взе своето

Ливърпул се класира трудно за петия кръг на ФА къп, печелейки преиграването с Болтън на негов терен с 2:1. Така в следващата фаза мърсисаъдци ще се изправят срещу Кристъл Палас.

В герой за "червените" се превърна Филипе Коутиньо, който донесе успеха с прекрасен гол в добавеното време.

Болтън поведе в 59-та минута с попадение от дузпа на ветерана Ейдур Гудьонсен, но в 86-та минута Рахим Стърлинг изравни. От средата на втората част домакините играха с човек по-малко след червен картон на Нийл Данс.

Последва мощен натиск на Ливърпул и на два пъти гредите спасиха стража на Болтън Анди Лонарган, но в крайна сметка до изненада не се стигна и мърсисайдци обърнаха нещата в своя полза.

В 91-та минута Хендерсън подаде на Коутиньо, а той с много прецизен удар реши всичко в полза на Ливърпул.

Интересно е, че само преди дни бразилецът удължи договора си с клуба с още пет години, а мениджърът Роджърс каза, че му остава единствено да започне да бележи по-често, за да се превърне в играч от световна класа.