Провал за Челси у дома, Арсенал не успя в дебюта на Артета, а Анчелоти победи

Борнемут стигна до 1:1 с Арсенал у дома.

Челси се притеснява за мястото си в топ 4 след домакинска издънка у дома със Саутхемптън. "Светците" си тръгнаха с победа с 2:0 от "Стамфорд Бридж" и Тотнъм вече е само на три точки от "сините", след като по-рано в коледния ден надделяха над Брайтън.

След половин час игра Саутхамптън имаше претенции за дузпа след падане на Редмънд в наказателното поле под натиска на Аспиликуета. Секунди по-късно Микаел Обафеми откри резултата. Отлична контраатака матира защитата на домакините и ирландският нападател с красив удар прати топката в мрежата.

"Светците" продължиха да играят на контри след почивката. Пред Нейтън Редмън се откри възможност в 66-ата минута, но Кепа отрази удара му. Играчът на Саутхемптън обаче не сбърка малко по-късно. След дълга комбинация на гостите, топката бе отклонена от Канте на пътя на Редмънд и той не пропусна да направи резултата 0:2, който се оказа и краен.

Микел Артета дебютира с равенство като мениджър на Арсенал, след като "топчиите" завършиха 1:1 с Борнемут на "Виталити Стейдиъм". Дан Гослинг  даде аванс на домакините в 35-ата минута, а Пиер-Емерик Обаменяг в 63-тата изравни след почивката.

Карло Анчелоти дебютира с успех начело на Евертън. "Карамелите" стигнаха до трудно 1:0 на "Гудисън" над Бърнли с гол на Доминик Калвърт-Люин 10 минути преди края на редовното време.