120-минутна драма и триумф за Атлетик във финала за Купата на Испания

120-минутна драма и триумф за Атлетик във финала за Купата на Испания Снимка: Getty Images

Атлетик Билбао спечели Купата на краля след драматична победа с дузпи във финала срещу Майорка.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1, но баските надделяха с 4:2 при дузпите, за да спечелят турнира за първи път от 40 години насам.

Макар че влезе като аутсайдер във финала, Майорка се радваше на отлично начало на мача и Дани Родригес откри резултата в 21-вата минута.

Атлетик пропусна няколко положения до почивката, като в единия случай Нико Уилямс вкара, но му беше вдигната засада.

После отново Нико не успя да намери вратата сам срещу Грайф.

Пет минути след подновяването на играта обаче Атлетик изравни.

Нико Уилямс изведе Сансет, който с неспасяем удар направи 1:1.

Баските обаче не успяха да се възползват от импулса си и да решат мача, а Майорка се защитаваше все по-уверено с напредването на времето.

Така редовното време логично завърши при равенство и се стигна до продължения.

В тях Атлетик остана по-активният отбор, но нямаше много на брой положения и всичко трябваше да се реши с дузпите.

Майорка направи пропуск още при второто си изпълнение, когато Агиресабала спаси шута на Морланес.

Последва втори пореден пропуск за островяните, когато Радонич изпрати топката високо над гредата.

Атлетик отбеляза 4 от 4, а победната дузпа беше вкарана от Беренгер.