Юнайтед „катастрофира“ в Истанбул

Разочарованията продължават. Снимка: getty
Разочарованията продължават.

Манчестър Юнайтед загуби като гост с 1:2 от Фенербахче в мач от груповата фаза на Лига Европа. Феновете на стадион "Шюкрю Сарачоглу" бяха зарадвани от Муса Соу и Джърмейн Ленс. За „червените дяволи“ се отчете Уейн Рууни.

Футболистите на Моуриьо получиха гол от съблекалните, след като още във 2-ата минута на двубоя Муса Соу наказа Давид де Хеа с атрактивна задна ножица.

Лошите новини за англичаните се трупаха, след като освен, че играеха зле и нападенията им бяха неефективни, Пол Погба напусна терена с контузия.

Нервите ескалираха в края на полувремето, когато Уейн Рууни влезе малко по-остро на противник пред наказателното на Волкан Демирел, а от цялата ситуация стражът си изкара жълт картон, защото се опита да провокира капитана на „червените дяволи“, търсейки провокация.

В добавеното време Муса Соу можеше да вкара още един гол, но ударът му с глава не намери рамките на вратата.

След подновяването на играта Хуан Мата не се възползва от неразбории в отбраната на домакините и стреля встрани от вратата.

В 59-ата минута кошмарът за Юнайтед стана пълен, след като Джърмейн Ленс препарира Де Хеа с неспасяем изстрел от пряк свободен удар.

Последваха множество опасности пред вратата на „червените дяволи“, но на Еменике не му достигна и късмет, за да направи резултата класически.

Уейн Рууни намали на 1:2 с брилянтен гол, който доказа, че е рано англичанинът да бъде отписван, но това не бе достатъчно.

В последните секунди няколко изсипани топки създадоха хаос пред вратата на Волкан Демирел, но вещите му намеси предотвратиха опасността. Гостите имаха и претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.