Юнайтед сложи край на надеждите, че се измъква от кризата

Магуайър и останалите от Юнайтед записаха още една загуба в гостуване и остават далеч от топ 4 в класирането Снимка: Getty Images

Борнемут победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на "Виталити Стейдиъм" в ранния мач от днешната програма на Висшата лига.

Юнайтед изигра поредния си слаб мач в гостуване и остана на осмата позиция с 13 т., на 7 т. зад топ 4 в класирането.

Първото полувреме протече равностойно и при много битка, а домакините успяха да открият в самия му край.

Юношата на "червените дяволи" Джошуа Кинг беше оставен да си поеме топката в наказателното поле, да я прехвърли зад гърба си и да разстреля Де Хеа за 1:0.

През втората част гостите поеха повече рискове в търсене на обрат, но не създадоха много положения. Все пак Рамсдейл направи няколко добри спасявания за Борнемут, а Де Хеа също на няколко пъти остави Юнайтед в мача.

Към края резервата Мейсън Грийнууд уцели гредата, после изстрел на Мактоминей беше спасен и с това шансовете за изравняване се изчерпаха.

Това е първа победа за Борнемут от септември насам и тя сложи край на краткото пробуждане в редиците на Юнайтед, който беше записал три поредни победи като гост във всички турнири.