Лацио оцеля в Неапол, изпусната дузпа провали Наполи

Игуаин изпусна дузпа за 3:2 в 75-ата минута, след което Наполи се срина и изпусна Шампионската лига.

Лацио оцеля в ада на Неапол и с 4:2 се класира за плейофа по пътя към групите на Шампионската лига. В единствения мач със значение на финала на Серия А, неаполитанците се нуждаеха от победа, за да изместят прекия съперник от третото място.

Мачът тръгна чудесно за Лацио и до полувремето с голове на Марко Пароло и Антонио Кандрева гостите водеха с 2:0.

След това обаче ги заля вулкан, Наполи изригна и набързо изравни с два гола на Гонсало Игуаин в 55-а и 64-а минути. Домакините изпуснаха още положения, а в 75-ата минута получиха дузпа.

Игуаин обаче стреля далеч над вратата, с което изпусна за четвърти път от 7 опита през сезона за Наполи от 11 метра.

Това пречупи домакините, а в 85-а и 90-ата минути гостите с убийствени контри вкараха още два пъти.

Наполи остава четвърти, а мачът бе последен за Рафаел Бенитес начело на тима, преди испанецът да оглави Реал като треньор.

Другите резултати в последния кръг от Серия А:

Каляри - Удинезе 4:3, Фиорентина - Киево 3:0, Интер - Емполи 4:3, Рома - Палермо 1:2, Сампдория - Парма 2:2, Сасуоло - Дженоа 3:1, Торино - Чезена 5:0, Аталанта - Милан 1:3, Верона - Ювентус 2:2.

Шампион е Ювентус, Рома е в групите на Шампионската лига, а Лацио - на бараж за тях.

Фиорентина, Наполи и Дженоа се класираха за Лига Европа, но тимът от Генуа засега няма лиценз от УЕФА. Ако не получи, Сампдория ще е третият представител в турнира.