Тотнъм взе скалпа на Арсенал, Азар класира Челси

Деле Али блесна с гол и асистенция за успеха над Арсенал, а Тотнъм е на два мача от спечелването на трофея ЕФЛ Къп Снимка: Getty Images

Тотнъм удари Арсенал с 2:0 на "Емирейтс" в най-интересния четвъртфинал за ЕФЛ Къп.

"Шпорите" си върнаха за поражението от големия местен съперник по-рано този месец, докато Арсенал претърпя втора поредна загуба след като преди това в 22 мача беше непобеден.

И двата тима не бяха заложили на оптималните си единайсеторки, но бяха пуснали силни състави, като най-значимото отсъствие в началото беше на Хари Кейн, който остана резерва.

Домакините започнаха добре мача, но Тотнъм вкара при първото си сериозно положение.

В 20-ата минута след подаване от вратаря Газанига, Деле Али пусна идеален пас на Хюн-Мин Сон и кореецът разстреля Чех за 1:0.

10 минути по-късно Тотнъм проведе още една идеална контраатака, но Муса Сисоко стреля високо над вратата. Чистите положения за Арсенал се откриха пред Мхитарян и Аарън Рамзи, но Газанига беше на мястото си, а в края на полувремето и гредата му помогна.

В 58-ата минута в игра се появи Хари Кейн и само минута по-късно асистира с перфектен пас към Деле Али, който технично прехвърли Чех за 2:0.

До края "артилеристите" нямаха сили за обрат и напускат турнира, докато Тотнъм продължава на полуфинал.

За полуфинала се класира и Челси след трудна победа с 1:0 у дома над Борнемут.

Герой за тима стана Еден Азар с късен победен гол в 84-ата минута след асистенция на Емерсон.

Другите полуфиналисти за Купата на лигата са Манчестър Сити и голямата изненада Бъртън Албиън.