Шоу на Ибра донесе нови 3 точки на Юнайтед

Ибрахимович вече има 10 гола в последните 9 мача във всички турнири Снимка: Getty Images
Ибрахимович вече има 10 гола в последните 9 мача във всички турнири

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 визитата си на Уест Бромич и записа трета поредна победа във Висшата лига.

Главно действащо лице за успеха на "червените дяволи" отново беше Златан Ибрахимович, превърнал се в герой с двата си гола.

Ибра откри с глава още в петата минута след бърза атака на Юнайтед, при която Джеси Лингард получи топка зад защитата, проби по десния фланг и центрира идеално за шведа.

В следващите минути Ман Юнайтед имаше добри положения за втори гол. В 24-ата минута шут на започналия като титуляр Уейн Рууни беше избит в гредата от Фостър и така капитанът отново не отбеляза гола, с който да изравни рекорда на сър Боби Чарлтън с екипа на Юнайтед.

В 56-ата минута Ибрахимович направи 2:0 след като проби от границата на наказателното и успя да промуши топката през няколко играчи на Уест Бромич, помогна му и рикошет в крака на Доусън.

След успеха Юнайтед остава на шестото място, но вече събра 30 точки, колкото има и петият Тотнъм. Утре "шпорите" играят своя мач от кръга срещу Бърнли.

Уест Бромич е на седмата позиция с 23 т.