Рома взе победа като гост след невероятна драма

Джеко отбеляза победното попадение за "вълците".

Отборът на Рома спечели драматично с 3:2 като гост на Фрозиноне с гол в последните секунди. Един Джеко се разписа победно и влуди сектора с гостуващите тифози.

Домакините поведаха в мача още в 5-ата минута, когато Камило Чиано се възползва от грешен пас на Стивън Нзонзи, отне топката и отправи силен шут, вратарят Робин Олсен също не се намеси убедително, избивайки топката, но тя по куриозен начин се търкулна във вратата му за 1:0.

Рома обаче успя да направи бърз обрат в средата на първата част. В 30-ата минута едно балонно центриране доведе до смут в пеналта на Фрозиноне, Едоардо Голданига се засуети и вместо да изчисти топката позволи на Един Джеко да я отнеме и отблизо да изравни резултата.Само две минути по-късно Стефан Ел Шаарауи получи пас отдясно и стреля по земя, вратарят изби, но там Лоренцо Пелегрини притича и с шпагат довкара във вратата за 1:2.

Фрозиноне обаче не се предаде и в 80-ата минута отново стигна до изравняване. Андреа Пинамонти подаде за Чиано в наказателонто поле, той веднага му върна, извеждайки го на стрелкова позиция, а нападателят хладнокръвно реализира за 2:2.

В 5-ата минута на добавеното време Ел Шаарауи получи пас в наказателното поле и веднага подаде успоредно на голлинията към Джеко, който с тяло отбеляза победния гол за крайното 2:3.

Така Рома е само на точка от Милан, заемайки петата позиция в подреждането. Фрозиноне остава предпоследен.