Сити помете Стоук и е еднолично на върха

Габриел Жезус с нови два гола за Сити Снимка: Getty Images
Габриел Жезус с нови два гола за Сити

Манчестър Сити разби с 7:2 Стоук Сити и еднолично оглави класирането във Висшата лига, след като по-рано Юнайтед стигна до само 0:0 при гостуването си на Ливърпул.

В отсъствието на Серхио Агуеро, Габриел Жезус наниза два гола, с по един се отчетоха Рахийм Стърлинг, Давид Силва, Фернандиньо, Лирой Сане и Бернардо Силва. Маме Диуф и автогол на Кайл Уокър осигуриха актива за Стоук.

С победата „гражданите” събраха 22 точки и излязоха с две пред Юнайтед. Това пък бе четвърто поражение за Стоук от началото на сезона. „Грънчарите” се намират на 15-ата позиция с осем пункта.

Междувременно, Кристиан Ериксен донесе победата на Тотнъм в домакинството на Борнемут. Датчанинът се възползва от неориентираните действия в защитата на гостите и с гола си в началото на второто полувреме донесе успеха за „шпорите”.

Така Тотнъм вече има 17 точки и се намира на третата позиция, на пет точки от лидера Манчестър Сити. Борнемут остава на предпоследното място с едва четири точки.