Лестър излезе втори и май смени мениджъра на Арсенал

Ръководството на Арсенал бе поставило ултиматум на Унай Емери да спечели мачовете с Витория Гимараеш и Лестър, за да запази поста си. През седмицата лондончани стигнаха само до 1:1 в Португалия в двубоя от Лига Европа, а в събота загубиха с 0:2 визитата си на "лисиците" във Висшата лига.

Така нищо чудно Арсенал да смени треньора в предстоящата пауза за националните отбори.

След нулево първо полувреме, Лестър се развихри след почивката под проливния дъжд и затвърди усещането, че е една от сензациите на сезона.

Джейми Варди отбеляза първото попадение в 67-ата минута. Нападателят получи топката от Тилеманс и реализира 11-ия си гол в първенството за този сезон, с което отново поведе при голмайсторите. Варди се размина с втори гол няколко минути по-късно. Влезлият като резерва Демарай Грей направи двойно с Харви Барнс и след това изведе Варди, но неговият удар бе отразен от Лено.

Лестър удвои аванса си в 76-ата минута чрез Мадисън. Атаката мина през Ндиди, той намери Варди, който изведе Мадисън, а халфът стреля през краката на Белерин и не остави шансове на вратаря на гостите.

Лестър временно излезе на втора позиция с равен брой точки с Челси (26), но с по-добра голова разлика.