Кристиано, спомняш ли си първия път?

Роналдо отбеляза първия си гол за Спортинг само на 17 години на 7 октомври 2002-ра.

"Спомняш ли си първия си гол, Кристиано?" - официалният Twitter на Спортинг Лисабон поздрави Роналдо с интересен юбилей.

На 7 октомври 2017 г. се навършват точно 15 години от първото попадение на португалеца в професионалния футбол.Всъщност - той вкарва два гола за "лъвовете" при победата срещу Морейрензе с 3:0.

По това време Кристиано е само на 17 години. Тийнейджърът първо е точен за 2:0 в 34-та минута, а във втората минута на добавеното време оформя класическата победа на гранда от Лисабон.

При първото попадение носещият тогава №28 Кристиано поема топката около централния кръг, напредва в половината на гостите и завършва отличната си солова акция с добре насочен удар.

В 92-та минута пък изпраща топката в противниковата врата с глава.