Бразилия громи с хеттрик на Коутиньо

Коутиньо наниза хеттрик за бразилците.

Бразилия разгроми Хаити със 7:1 във втория си мач от група "В" на Копа Америка Сентенарио. С хеттрик за "селесао" се отчете Фелипе Коутиньо, а две попадения отбеляза Ренато Аугусто. Така бразилците оглавиха групата с равен брой точки с Перу - по четири, но с по-добра голова разлика.

Бразилия натисна от първите минути и резултатът не закъсня. След четвърт час игра Коутиньо получи пред наказателното поле и с бомбен удар не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 29-ата минута Бразилия удвои преднината си. При едно центриране Жонас се справи с двама защитници в наказателното поле и подаде на Коутиньо, който отблизо не сгреши за 2:0.

В 34-ата минута Ренато Аугусто стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни вратаря. По-малко от минута след това обаче той получи чудесно центриране в пеналта и с глава насочи топката във вратата за 3:0.

В 59-ата минута падна и четвъртото попадение след хубава контраатака, в която Габриел получи на скорост и с прецизен удар не даде шанс на вратаря.

В 67-ата минута и Лукас Лима записа името си сред голмайсторите, като засече с глава центриране пред вратарското поле.

Хаити все пак съумя да се добере до почетно попадение в една от малкото си атаки в мача. В 70-ата минута удар на Макс Илари затрудни вратаря и топката стигна до Марселин, който отблизо бе точен за 5:1.

Бразилия обаче продължи наказателната си акция и докара нещата до 6:1 като отново се разписа Ренато Аугусто, след като изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира в 86-ата минута. В добавеното време Котуиньо с нов прекрасен изстрел отдалеч оформи своя хеттрик и крайното 7:1.

В другия мач от групата Еквадор се добра до много важно равенство 2:2 срещу Перу. Тимът на Густаво Кинтерос губеше с два гола, но успя да стигне до точката, която запазва шансовете му за продължаване напред в турнира.