Барселона и Реал ще определят шампиона

Барселона е на една победа от титлата в Испания

Барселона и Реал ще определят новия шампион на Испания, след като взеха важни победи в предпоследния кръг на шампионата. От борбата за първото място обаче отпадна Атлетико Мадрид.

Барселона победи с 5:0 Еспаньол, а Реал взе трудна победа у дома с 3:2 срещу Валенсия, Атлетико обаче сбърка при гостуването си на Леванте и загуби с 1:2.

Преди последния кръг Барселона е начело с 88 точки, Реал има 87, а Атлетико остана с 85. Дори и Барселона и Реал да паднат в последния кръг, а Атлетико да спечели, това няма да е достатъчно на тима на Диего Симеоне за титлата.

Следващият уикенд Барселона гостува на Гранада, а Реал на Депортиво.

Лионел Меси даде старта на разгрома на Еспаньол с гол в 8 минута, после дойдоха две попадения на Луис Суарес и по едно на Рафиня и Неймар.

Доста по-драматично се разви домакинството на Реал, което стартира с по един гол на Кристиано Роналдо и Карим Бензема. Но 10 минути след началото на второто полувреме Родриго намали, а в 59 минута Роналдо вкара още един гол. 9 минути преди края на мача Андре Гомес намали преднината на домакините, а в 83 минута съдията изгони Родриго.

Атлетико поведе на Валенсия, но изпусна инициативата в мача. Фернандо Торес изведе гостите напред още в 2 минута, но след това Виктор Касадесус и Джузепе Роси осигуриха победите на домакините и лишиха Атлетико от шанса да се бори за титлата.