Бърнли тресна Юнайтед на "Олд Трафорд"

Бърнли тресна Юнайтед на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед претърпя още едно унизително поражение този сезон - 0:2 от Бърнли във Висшата лига пред над 70 000 души на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" за пореден път бяха безидейни срещу съперник, който се намира под тях в класирането и не заслужаваха да вземат нищо от мача.

В 39-ата минута гостите откриха резултата след далечно центриране от пряк свободен удар. Бен Мий свали с глава към Крис Ууд, който отблизо отбеляза на Де Хеа.

В 56-ата минута Джей Родригес покачи на 2:0 със страхотен удар с левия крак в сглобката и изправи Юнайтед пред невъзможна задача.

В 90-ата минута гол на Люк Шоу не беше зачетен заради спорно нарушение в атака на футболиста, но тогава доста от зрителите вече бяха напуснали стадиона.

Това е първа победа на Бърнли срещу Юнайтед на "Олд Трафорд".

По-рано тази вечер Тотнъм успя да надделее с 2:1 над Норич в Лондон и се изравни по точки с Манчестър Юнайтед - по 34, колкото има и Улувърхемптън.