Брилянтен Кроос спаси Германия в последната секунда!

Великолепен удар на Тони Кроос в последните секунди донесе измъчената победа на Германия с 2:1 над Швеция Снимка: Getty Images

През втората част Германия отново започна силно и този път успя да материализира преимуществото си. Марко Ройс изравни в 48-ата, възползвайки се от подаване на Вернер и Мандшафта отново се върна в играта.

И след изравнителния гол тимът на Йоги Льов продължи да атакува, но отново трудно намираше празни пространства сред отбраната на Швеция. За капак на всичко, осем минути преди края на редовното време остана и с човек по-малко, след като Жером Боатенг бе изгонен за втори жълт картон.

Тони Кроос с фамозен изстрел в петата минута на даденото от съдията продължение донесе измъчената победа с 2:1 след удар от заучено положение при фаул на границата на наказателното поле.