Ливърпул - Челси на полуфинал в Англия

Рахийм Стърлинг, с новата му прическа, завършва атаката на сезона след 51 паса, 2 минути и 21 секунди непрестанно владеене на топката.
Третият бе на Лазар Маркович.
Набил Бенталеб лудее след гола си при гръмката победа на Тотнъм.

Ливърпул мина през Борнемут с 3:1 в четвъртфинал за Купата на лигата и избегна потенциален шок - съперникът е лидер в Чемпиъншип и нямаше загуба в 12 поредни мача.

Два гола на остригания като войник (но не заради пропуските срещу Манчестър Юнайтед в неделя) Рахийм Стърлинг и един на Лазар Маркович донесоха успеха на Ливърпул.

Първото попадение в мача ще се помни дълго и е достойно за учебници по футбол - играчите на гостите си подадоха топката 51 поредни пъти без футболист на Борнемут да я пипне, като владеенето на кълбото продължи 2 минути и 21 секунди. Накрая Маркович сложи топката на главата на Хендерсън на задна греда, а той я свали на Стърлинг, който вкара от упор. Голът бе повтарян многократно от английската телевизия.

Тотнъм разби с 4:0 Нюкасъл и също е полуфиналист.

След края на мачовете в сряда бе изтеглен и жребият за полуфиналите, където Ливърпул среща в два мача Челси, а Тотнъм ще играе на разменено гостуване с третодивизионния Шефийлд Юнайтед.

Мачовете са в края на януари. Финалът е през февруари на "Уембли".