147 последователни мача като титуляр в Ла Лига!

147 последователни мача като титуляр в Ла Лига! Снимка: Getty Images

Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1 в първия си двубой след подновяването на сезона.

Хиксът далеч не бе изненадващ, тъй като един срещу друг се изправяха два от отборите с най-много равенства в лигата. Това бе 13-о равенство за Атлетико (най-много в Ла Лига) и 11-о за Билбао (дели второто място по този показател с Валядолид и Селта).

И двата гола паднаха през първото полувреме. Икер Муниаин откри резултата в 37-ата минута, а само две по-късно Диего Коща се възползва от единствения си истински шанс и изравни.

През втората част головите положения липсваха. Атлетико имаше шанс да вземе трите точки, но стражът на домакините Унай Симон направи феноменално двойно спасяване и съхрани равенството.

Двубоят ще се запомни и по друг повод - нападателят на домакините Иняки Уилямс изигра 147-ия си пореден двубой за Билбао в Ла Лига. Испанският голмайстор неизменно попада в титулярния състав на баските от 20 април 2016 година, когато, по случайност, Атлетик отново играе срещу Атлетико Мадрид.

25-годишният нападател, който, разбира се, е продукт на школата на Билбао, бе сочен за наследник на легендата Ариц Адурис, който наскоро се отказа от футбола. Засега обаче Уилямс не оправдава тези очаквания, а през настоящата кампания има едва шест гола на сметката си в 29 двубоя от Примера.

След равенството Атлетико продължава битката си за влизане в Топ 4 и има 46 точки - колкото имат Хетафе и Реал Сосиедад. Билбао пък е десети с 38.