Платини, Шиърър, Стоичков - къде се нареди Бейл?

Гарет Бейл поведе Уелс към нещо голямо на Евро 2016.

Мишел Платини. През 1984 г. вкара на Дания (1:0), три на Белгия (5:0) и три на Югославия (3:2). С футболист в такава форма и пред домашна публика "петлите" нямаше как да не спечелят титлата. А Платини приключи с невероятните 9 попадения.

По един на Испания, Румъния и Франция. Четири точки обаче се оказаха недостатъчни.

Алън Шиърър. През 1996 г. опъна мрежите на Швейцария (1:1), Шотландия (2:0) и два пъти на Холандия (4:1). Разписа се и в полуфинала срещу Германия за 1:1 в редовното време, точен бе и при дузпите, но...Англия си е Англия.

Саво Милошевич. Евро 2000. Два срещу Словения (3:3), един срещу Норвегия (1:0) и един срещу Испания (3:4). Милошевич не пропусна и срещу Холандия на четвъртфиналите. Голът му обаче падна в добавеното време, а преди това "лалетата" вече бяха вкарали шест пъти...

Милан Барош. Евро 2004. Чехите излязоха от групата с три победи, гарнирани с по един негов гол - 2:1 над Латвия, 3:2 над Холандия и 2:1 над Германия. Серията му продължи и на четвъртфиналите - два срещу Дания  (3:0), но бе прекъсната от защитната стена на Гърция.
Милан Барош. Евро 2004. Чехите излязоха от групата с три победи, гарнирани с по един негов гол - 2:1 над Латвия, 3:2 над Холандия и 2:1 над Германия. Серията му продължи и на четвъртфиналите - два срещу Дания (3:0), но бе прекъсната от защитната стена на Гърция.

Рууд ван Нистелрой. Отново Евро 2004. Голове за 1:1 срещу Германия, 2:3 срещу Чехия и два за 3:0 над Латвия. Холандия отпадна на полуфинал след 1:2 от домакина Португалия.