Мъри класира Астана за плейофите, Божинов пропусна дузпа за Партизан

Българският треньор Станимир Стоилов и футболистите му от казахстанския Астана преодоляха драматично третия квалификационен кръг на Шампионската лига, елиминирайки финландския ХИК (Хелзинки).

Първата среща в Скандинавия завърши 0:0, а в сряда след множество обрати Астана спечели с 4:3 и отива в плейофния кръг за попадане в групите. Но дори и това да не стане, Стоилов ще води със сигурност Астана в групите на Лига Европа.

"Вярвах, че ще спечелим. Няма как футболът да бъде все така несправедлив. Голът в последните минути ни го даде сам Господ.

Вярвам, че можем да се представим още по-добре в групите на Шампионската лига, но нека първо видим жребия за този последен квалификационен кръг, коментира Мъри след края на мача.

Партизан надви с 4:2 Стяуа в Белград. Първата среща на румънска земя завърши без победител - 1:1.

Българският нападател на "гробарите" Валери Божинов бe титуляр за тима от Белград. Негов гол бе отменен, а през втората част пропусна дузпа. Секунди след втория гол на Партизан за 2:2 в 60-ата минута Божинов бе сменен.

Георги Миланов игра няколко минути за ЦСКА Москва, който се наложи с 3:2 като гост на Спарта Прага и също се класира за плейофите.

БАТЕ Борисов победи Видеотон с 1:0 с гол на Неманя Николич в 82-ата минута и направи още една крачка към групите.

Украинският Шахтьор пък записа класика с 3:0 над Фенербахче и след 0:0 в Истанбул отстрани турците.

Със същия резултат Брюж сломи Панатинайкос.