Рома сензационно отпадна от Купата на Италия

Симоне Едера вкара втория гол за Торино, който се оказа и победен Снимка: Getty Images
Симоне Едера вкара втория гол за Торино, който се оказа и победен

Рома е аут за Купата на Италия след неочаквана домакинска загуба с 1:2 от Торино.

Така "вълците" приключват с турнира още на осминафинал, а Торино най-вероятно ще срещне Ювентус в следващата фаза. По-късно днес Юве играе своя осминафинал срещу Дженоа.

Торино започна по-добре мача тази вечер и след няколко пропуска откри в 39-ата минута. Де Силвестри се разписа с добавка след удар на Андреа Белоти.

Рома изпусна възможностите си да изравни и в 72-ата минута Симоне Едера направи 2:0 за Торино, засичайки отблизо с глава центриране на далечната греда.

Няколко минути по-късно Един Джеко пропусна дузпа за Рома, тъй като вратарят Милинкович-Савич хвана ъгъла му.

Домакините все пак се върнаха в мача пет минути преди края с гол на Патрик Шик, но нямаха време за повече и в крайна сметка отпадат от надпреварата.