Колко е сериозна кризата в Милан показват новините в Италия, където равенството 1:1 със средняка Торино беше отчетено като успех. Нови инвеститори и нов треньор – Синиша Михайлович, трябваше да осигурят нов импулс за Милан, но тимът е на 13-о място в Серия А с 3 победи от 8 мача. Милан не стигна дори до Лига Европа през миналия сезон, така че сега е много важно да се представи добре.
Клубът е в сериозна криза, а започна да трупа дългове и отчаяние, след като стигна до полуфиналите на Шампионската лига през 2001 година. Лийдс надскочи възможностите си и през 2004 отпадна от Висшата лига, а три сезона по-късно клубът вече беше в третия ешелон на британския футбол. После Лийдс се върна в Чемпиъншип, а собственикът Масимо Челино уволни шестима мениджъри за 2 години.
Някогашният отбор на Христо Стоичков е последен в Източната конференция със само 8 победи от 33 мача. За щастие на тима от Чикаго в MLS няма отпадащи, а таванът на заплатите му дава шанс за изправяне на крака. Във Файър обаче трябва да намерят начин да си върнат любовта на феновете.
През 2013 Уигън изненада Манчестър Сити и им измъкна Купата на ФА, но само седмици по-късно клубът изпадна, а след това продължи да пропада надолу в дивизиите. Сега Лийдс е някъде в средата на класирането на Лига 1 и се опитва да се съвземе с помощта на новия си мениджър Гари Колдуел.
Миналата година баският клуб се реши на нетрадиционна стъпка и привлече Дейвид Мойс. Бившият мениджър на Юнайтед спаси Сосиедад от изпадане, но началото на новия сезон се оказа неочаквано неуспешно – 1 победа от 8 мача и 16-о място в Ла Лига.
През лятото торинският гранд се раздели с Карлос Тевес, Андреа Пирло и Артуро Видал. Последва сериозна инвестиция в интересни техни заместници, но в същото време е ясно, че и Пол Погба ще бъде продаден. Сега Юве е на 14-о място в Серия А с 2 победи от 8 мача. Масимо Алегри не се радва на любовта на феновете, а историята на Юве познава няколко страшни срива, може би предстои още един такъв.
В началото на века Болтън беше образец за малък, но борбен клуб във Висшата лига. След отпадането от Висшата лига, Болтън вече не плаши и съперниците си в Чемпиъншип. Сега тимът е последен, 20-и, с 1 победа от 11 мача.
Един от най-старите клубове в Германия осигурява посредствени мачове на феновете си сезон след сезон, но въпреки това събира почти всеки път по 50 000 зрители. Сега Хановер е на 14-о място в Бундеслигата и никой досега не е представил дори и една идея как да се излезе от кризата.
От момента, в който Стан Крьонке стана основен акционер в Арсенал, Рапидс минаха на заден план. Въпреки, че тимът е базиран в покрайнините на Денвър, посещаемостта на мачовете е добра. Тимът обаче има нужда от сериозни попълнения, за да може да се бори с най-добрите в MLS.
Шотландският футбол изглежда доста странно в момента, като се има предвид, че Хибърниън и Рейнджърс са във втория ешелон. Дънди Юнайтед е фенерът на колоната с 1 победа от 11 мача и редовно пада от по-малките клубове, стигнали до елита.
Вила не успява да се измъкне от блатото на посредствеността, а моделът вече е ясен – най-добрите играчи се продават, мениджърите идват и си отиват, без да е ясна посоката, в която трябва да поеме клубът, а бъдещето на собственика Ранди Лърнър е обвито в слухове. Вила успява да се задържи над водата, но с малко.
Вашко е институция в бразилския футбол и през миналия сезон се пребори за промоция в елита, но сега не се справя много добре със задачата да се задържи сред най-силните. Клубът е на последното място и вече е критично да се намери начин тимът да се отлепи оттам.
През 2010 Блекпул спечели промоция за Висшата лига, а с това и сърцата на романтиците в английския футбол – до този момент клубът беше преодолявал всяко едно препятствие с участие в плейофите, нито веднъж не спечели директно класиране напред. Но в кря на първия сезон на тима в елита, загубата от Манчестър Юнайтед в последния кръг, ги засили обратно надолу. Сега Блекпул е сред изпадащите в третото ниво на английския футбол.
Клубът има 10 титли на Франция, но сега е на 16-о място в Лига 1 с 2 победи от 10 мача. Марсело Биелса си тръгна след първия мач за сезона, а сега положението става още по-трудно. През миналия сезон Марсилия завърши на 4-о място и участва в Шампионската лига, сега обаче се задава сериозен провал.
Нюкасъл върви към дъното заради лоши решения на собствениците, слаби мениджъри, некачествена селекция и още доста грешки. Собственикът Майк Ашли е мразен от феновете, а Стив Макларън още търси начина отборът му да започне да започне да се изкачва в класирането. Бизнес моделът, при който клубът продава най-големия си талант, за да оцелее, не обещава добро бъдеще.
В Бремен са наясно, че ги чака битка до смърт между изпадащите, а стартът на сезона с 2 победи от 9 мача направи картинката още по-мрачна. Вердер има 4 титли на Германия, а през миналия сезон завърши на 10-о място, сега обаче представянето на тима е меко казано посредствено. Най-малкото защото клубът е пълен с посредствени играчи.
Априлските мачове на тима вече стават легендарни – точно през април Съндърланд успява да си осигури оставането във Висшата лига, но няма никаква гаранция, че това ще се случи и пред следващата пролет. Все още не е ясна посоката на развитие, а поредицата мениджъри също не помогна. За девет мача от началото на сезона селекцията на Сам Алардайс записа три равенства и шест загуби, което е недостатъчно.
През 2011 със Стив Макларън начело Твенте спечели титлата и купата на Холандия. До този момент клубът не беше успял да влезе сред големите в местния футбол. Сега обаче Рене Хаке има трудности да повтори тези успехи – два победи от девет мача от началото на сезона, но феновете остават верни – 30 000 на всеки домакински мач.
Слабото представяне на терена на шампионите във Висшата лига е само част от историята. Големите звезди в тима са недоволни, жозе Моуриньо не се справя добре с избора на титуляри, играчите имат конфликти с него, а португалецът все по-често избухва и си изпусна нервите в неподходящите моменти. Краят може да е много тъжен.