16-годишен спаси Барса с изумителен гол

Барселона победи трудно гостуващия Майорка с 1:0 в първия мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига.

16-годишният нападател Ламин Ямал вкара страхотен гол и донесе трите точки на каталунците, които задминаха Жирона на втората позиция и се доближиха на пет точки от лидера Реал Мадрид, който е и с мач по-малко. Идната седмица Барса посреща Наполи в реванша от осминафиналите на Шампионската лига след 1:1 в първата среща.

Барса пропусна добри положения през първото полувреме, но трябваше да чака до 73-тата минута да се добере до трите точки.

Влезлият от резервната скамейка Роберт Левандовски пусна към Ламин Ямал, който напредна в наказателното поле с топка в крака и реализира красив гол за 1:0. До края на мача гостите не намериха начин да отговорят, а и играчите на Шави Ернандес не стигнаха до друго попадение.

Така каталунците събраха 61 точки на второто място, на пет зад лидера Реал Мадрид, а гостите от Балеарските острови остават 15-и с 27.