Ливърпул излъга Кристъл Палас

Ливърпул се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на ФА, след като спечелис 2:1 гостуването си на Кристъл Палас. Домакините изнесоха много силно първо полувреме и поведоха още в 16 минута с гол на Фрейзър Кембъл.

Пет минути след началото на втората половина обаче Дениъл Стъридж изравни, а 8 минути по-късно Адам Лалана вкара втория гол за Ливърпул и това обърна хода на мача. Играта на гостите се промени в влизането в игра на Марио Балотели през второто полувреме, който този път игра доста по-адекватно и демонстрира разбирателство с колегите си на терена.

След като поведе в резултата Ливърпул затвори играта и сведе почти до нула шансовете на Палас за атака, което се оказа и печелившата тактика в последните минути на мача, въпреки вратарят Симон Миноле получи в самия край жълт картон за бавене на топката.