Челси губи Канте до края на месеца след мача в София

Н`Голо Канте ще отсъства от терените до края на октомври Снимка: Getty Images
Н`Голо Канте ще отсъства от терените до края на октомври

Полузащитникът на Челси Н'Голо Канте ще се възстановява в следващите три седмици от травмата в бедрото, която получи при победата на на Франция с 1:0 над България в световна квалификация в София миналата събота.

Канте получи контузията през първото полувреме на двубоя на стадион "Васил Левски" и беше заменен принудително от Адриен Рабио в 34-тата минута.

Добрата новина за тима на Антонио Конте е, че Тиемуе Бакайоко е възстановен от травмата си и е готов да замени контузения Канте, който няма да бъде на разположение за следващите пет мача на Челси до края на месеца - срещу Кристъл Палас, Уотфорд и Борнемут във Висшата лига, срещу Евертън за Купата на лигата, както и срещу Рома в Шампионската лига.

Лондончани изпитват трудности при защитата на титлата, като се намират на четвъртата позиция, на шест точки от лидерите Сити и Юнайтед.

Френският полузащитник отпадна и от състава на "петлите" за последната квалификация за Мондиал 2018 срещу Беларус тази вечер.

Тимът на Дидиде Дешан се нуждае от победа срещу Беларус тази вечер, за да бъде сигурен, че ще задържи първото място в групата и ще си осигури директно класиране на Мондиал 2018.