"Разглезени момченца": Моуриньо без пощада за Рашфорд, Шоу, Лингард и Марсиал

Жозе Моуриньо за пореден път се оправдава с младите играчи Снимка: Getty Images
Жозе Моуриньо за пореден път се оправдава с младите играчи

Антони Марсиал е в страхотна форма и е водещият реализатор на Юнайтед във Висшата лига с шест попадения в девет мача, като успя да се разпише в последните пет кръга. Ако го направи и срещу Кристъл Палас в събота, ще се нареди до Кристиано Роналдо, Ерик Кантона и Рууд ван Нистелрой с голове в шест поредни двубоя във Висшата лига. За сравнение – Ромелу Лукаку има четири в 11 двубоя.

Люк Шоу се утвърди като титулярния ляв бек на „червените дяволи“ през този сезон и пропусна само един двубой от началото на кампанията във Висшата лига. Снимка: Getty Images

Маркъс Рашфорд е далеч от сигурен титуляр, но именно той донесе измъчената победа с 2:1 над Борнемут в предпоследния кръг. Снимка: Getty Images

Джеси Лингард продължава да не получава достатъчно шансове и в последните кръга изигра общо 70 минути.