Звярът се събуди! Юве бие с два гола на Роналдо (видео)

Роналдо вкара първите си два гола за Ювентус Снимка: Getty Images
Роналдо вкара първите си два гола за Ювентус

Кристиано Роналдо откри головата си сметка за Ювентус.

Португалецът отбеляза и двете попадения при победата с 2:1 над Сасуоло и зарадва феновете на „Алианц Стейдиъм“.

Роналдо откри резултата пет минути след почивката. След центриране от корнер Ферари се опита да изчисти, но топката рикошира в гредата и попадна точно пред португалеца, който от по-малко от метър вкара първия си гол с екипа на Ювентус.

Чакането продължи 320 минути, но най-накрая Роналдо се отпуши.

В 65-ата Кристиано направи 2:0, завършвайки по перфектен начин бърза контраатака. Роналдо бе изведен от Емре Джан и с диагонален удар по земята с левия крак матира за втори път Консили.

Това беше и гол №400 в домашните първенства за португалеца, постигнати в 517 мача.

Малко по-късно португалецът имаше претенции за дузпа за извършено срещу него нарушение, но реферът Даниеле Кифи счете контактът за минимален и даде знак играта да продължи.

Гостите успяха да върнат един гол в добавеното време, дело на Кума Бабакар, който с глава оформи крайното 2:1 за Юве. До края Сасуоло се опита да стигне до равенството, но домакините успяха да задържат аванса си.

Точно преди последния съдийски сигнал „старата госпожа“ остана с човек по-малко на терена, след като Дъглас Коща получи червен картон за това, че наплю Ди Франческо в лицето.

Бразилецът можеше да бъде изгонен секунди по-рано, когато, първо, удари с лакът в лицето Ди Франческо, след което - и посегна да го удари с глава пред очите на съдията, но видя само жълт картон.

Това е четвърта поредна победа за Ювентус от началото на сезона и тимът на Макс Алегри продължава безгрешно. „Бианконерите“ са лидери с пълен актив от 12 точки, на три пред втория Наполи.

Загубата пък бе първа през кампанията за Сасуоло, който остава на третото място със седем точки след прекрасния старт.