Челси остана в битката за топ 4, "Емиратс" изпрати Венгер, а той избра наследника си

Оливие Жиру отбеляза срещу Ливърпул.

Челси победи Ливърпул с 1:0 у дома и запази шансове за класиране в топ 4 и място в Шампионската лига през следващия сезон.

Тимът от "Стамфорд Бридж" изостава само на три точки от мърсисайдци, и е изиграл мач по-малко.
Единственото попадение в срещата реализира Оливие Жиру в 32-рата минута, когато с глава насочи топката към мрежата.

Ако отборът на Антонио Конте победи Хъдърсфийлд в сряда, той ще се изравни по точки с Ливърпул преди последния кръг във Висшата лига. "Червените" обаче са с много по-добра голова разлика.

Победа в последния си мач в първенството, който е домакинство на Брайтън, по всяка вероятност ще има гарантира място в четворката. В тази битка е и Тотнъм, който в момента изостава на точка от Ливърпул и има преднина от две пред Челси.

След близо 22 години начело на Арсенал мениджърът Арсен Венгер се сбогува с домакинската публика на тима. Отборът му разгроми Бърнли с 5:0 във финалния си мач за сезона на "Емиратс".

"Артилеристите" вкараха два гола през първото полувреме, а след това добавиха останалите. Двубоят обаче като че ли остана на заден план, защото всичко беше подчинено на сбогуването с Венгер. Французинът беше посрещнат с шпалир, като скандирания в негова чест имаше и от агитката на съперника.

С напредването на мача обаче запалянковците на Арсенал все по-отявлено скандираха името на Патрик Виейра, който се очертава като техният избор за нов мениджър. В момента бившият капитан на тима е наставник на американския Ню Йорк Сити.

За статистиката - Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза две попадения за Арсенал, а по веднъж се разписаха Лаказет, Коласинак и Иуоби.