Лацио прекъсна проклятието и покори "Алианц Стейдиъм" след невероятна драма и изпусната дузпа в края

С двата си гола, Чиро Имобиле донесе първа победа за Лацио като гост на Юве от 15 години насам Снимка: Getty Images

Лацио постигна исторически успех с 2:1 над Ювентус като гост. Това беше първа победа за „орлите” в гостуване на този съперник от 15 години насам.

Два гола на Чиро Имобиле помогнаха на римляните да постигнат обрат, след като на почивката губеха с 0:1.

Юве поведе в средата на първата част след гол на Дъглас Коща, но след това дойде времето на Лацио.

Атаките към двете врати следваха една след друга, но головете падаха все в мрежата на Буфон. Две минути след почивката „орлите” изравниха, а седем по-късно получиха възможност да изпълняват дузпа. Зад топката застана отново Имобиле, който не сбърка и узакони първата загуба на Ювентус у дома във всички турнири от повече от две години насам.

Глупаво нарушение на резервата Патрик в наказателното поле в добавеното време на срещата доведе до преглеждане на видео повторение, след което съдията показа бялата точка и отсъди дузпа в полза на Ювентус.

Пауло Дибала, който също се появи от скамейката,се нагърби да изпълнява. Стракоша обаче позна ъгъла и отрази удара му, като това бе последният епизод от мача.

Ювентус, Лацио и Интер имат равен брой точки - по 19, но за „нерадзурите” предстои градско дерби с Милан в неделя. Лидер е Наполи с 21.