Сърбия с огромна крачка към Световното след победа в Дъблин

Александър Коларов вкара гола, доближил Сърбия до Мондиал 2018 Снимка: Getty Images
Александър Коларов вкара гола, доближил Сърбия до Мондиал 2018

Сърбия изглежда на крачка от класиране на Световното първенство в Русия през 2018 г.

Балканците спечелиха възловия мач в своята квалификационна група "D" и удариха Ирландия като гости с 1:0.

Ценното попадение вкара Александър Коларов в 55-ата минута, след като беше изведен на изстрелна позиция в наказателното поле и Рандолф не успя да отрази силния му удар.

В 68-ата минута Никола Максимович получи директен червен картон и Сърбия доигра с човек по-малко, но запази аванса си.

Така два кръга преди края сърбите са на първо място в групата с 4 т. пред Уелс и 5 пред Ирландия. Уелс спечели с 2:0 гостуването на Молдова и вече е с точка пред ирландците в борбата за второто място и класиране на баражите.

Най-вероятно второто място ще се реши в последния кръг, когато Уелс и Ирландия се срещат в директен двубой в Кардиф.