Заради буйния му нрав не бе много обичан в Англия, но за сметка на това футболните му качества изобщо не подлежат на коментар. Той започна шеметно в Челси, отбелязвайки 7 гола в първите си 4 мача. Общо записа 20 попадения във Висшата лига и се разписа на финала в турнира за Купата на Лигата срещу Тотнъм.
Феновете на Ливърпул трудно преглътнаха трансфера на Хлапето в Челси, но испанският реализатор даде много на мърсисайдци. 24 гола в 29 мача подобриха постижението на Рууд ван Нистелрой за най-много попадения в дебютен сезон на чужденец от 2002-ра. Торес успя да навърти поредица от 8 последователни срещи, в които се разписва и стана първият играч на "червените", който вкарва 20 или повече в една кампания от Роби Фаулър.
Макарти блестеше в Аякс, Селта и Порто, след което Блекбърн заложи на него през лятото на 2006-а. Наниза 18 гола в първия си сезон в Премиършип и помогна на Роувърс, който тогава бе воден от Марк Хюз, да достигне до 10-ото място в класирането.
Германецът пристигна в Северен Лондон през лятото на 1994-та от Монако. Ознаменува дебюта си с гол и се разписа общо 7 пъти в първите си 6 мача. Завърши кампанията с 21 във Висшата лига и общо 30 във всички състезания. Въпреки че той спечели приза за Играч на годината, Тотнъм остана едва на седмо място и той бе продаден на Байерн.
Пристигна в Северен Лондон с тежката задача да замести Дейвид Сиймън, който се оттегли след дълга и успешна кариера. Германецът обаче се справи изключително добре и в сезона на Непобедимите допусна само 26 гола в 38 шампионатни срещи.
Пристигането му се отложи с една година заради контузия в коляното, но това не промени мотивацията му. Нистелрой записа 23 гола във Висшата лига и общо 36 във всички турнири. Тогава само Тиери Анри отбеляза повече попадения от него в Премиършип.
4.5 млн. паунда струваше Дзола на Челси през 1996-а, но си струваше всяко пени. Той пристигна от Парма чак през ноември, но въпреки това бе избран за Играч на сезона. Дзола помогна на Челси за спечелването на ФА къп след победа с 2:0 над Мидълзбро, а това бе първи трофей за лондончани от 1970-а.
Амбициозният проект на Сити вече бе стартирал, когато аржентинската голова машина подсили клуба през 2011-а. Привличането му за 35 млн. паунда бе осъществено само няколко месеца след спечелването на първи трофей от 30 години - ФА къп. Реализира след само 9 минути, влизайки като резерва през втората част в дебюта си срещу Суонзи, след което се разписа още веднъж и даде асистенция на Давид Силва за крайното 4:0.
Супер Кев дойде в Съндърланд през 1997 г. и отбеляза 60 гола през следващите два сезона. Филипс сформира невероятен тандем с Найъл Куин и в първата си кампания след завръщането на "черните котки" в елита реализира 30 гола, като по този начин стана първият англичанин със "Златна обувка".
Холандецът дойде в Юнайтед от ПСВ и на три пъти стана шампион в трите си сезона при "червените дяволи". Първият от тях беше забележителен за него и през 1999-а бе избран за Играч на годината, както и за най-добър защитник на УЕФА.
Изумителен сезон за египтянина. Със своите 29 гола той се конкурира с Лионел Меси, Чиро Имобиле, Роберт Левандовски, Кристиано Роналдо и Единсон Кавани за "Златната обувка" на Европа. Мо Салах има 39 попадения във всички състезания и с още 8 ще изравни легендата Йън Ръш за най-много голове в рамките на една кампания.
Когато пристигна в Лестър от Каен, Канте бе сравнително непознат за феновете на Острова. Френският национал бе привлечен само за 5 млн. паунда, след което изигра невероятен сезон и допринесе много за сензационната титла на "лисиците". След това бе продаден за 32 млн. на Челси и стана шампион в два поредни сезона.