18-годишният герой за Ливърпул: Това е най-великият ден в живота ми!

18-годишният герой за Ливърпул: Това е най-великият ден в живота ми! Снимка: Getty Images

Тийнейджърът Джейдън Данс вкара два от головете за победата на Ливърпул с 3:0 над Саутхемптън за ФА Къп, за да уреди среща на мърсисайдци с Манчестър Юнайтед на четвъртфиналите.

Данс се появи от пейката и наниза две късни попадения, след като неговият приятел и набор Люис Кумас бе открил резултата през първата част.

"Няма как да бъда по-щастлив. Това е най-великият ден в живота ми - каза след мача Данс. - Фен съм на Ливърпул от дете. Винаги съм мечтал да вкарам пред "Коп"-а."

Играчи като Данс, Кумас, Боби Кларк, Джеймс Макконъл, Конър Брадли и Джарел Куанса успяха да намерят място в състава на Клоп за двубоя с втородивизионния Саутхемптън заради огромните проблеми на Ливърпул с контузии.

За 18-годишния Данс това бе едва трети мач с екипа на "червените", след като дебютира срещу Лутън преди няколко дни, а взе участие и във финала за Купата на лигата срещу Челси, спечелен от Ливърпул с 1:0 след гола на Върджил ван Дайк дълбоко в продълженията.

"Във финала за Купата на лигата имах няколко шанса да вкарам, затова днес излязох с настроението, че трябва да покажа на какво съм способен - казва още Данс. - Чувството да празнуваш пред "Коп" е неописуемо. Сбъдната мечта."

С победата над "светците" Ливърпул продължава да се бори на четири фронта. Тимът на Юрген Клоп влезе в серия от пет поредни победи, а през уикенда гостува на Нотингам Форест в поредния кръг от Висшата лига, преди да трябва да лети за Прага за първия осминафинален сблъсък от Лига Европа с местния Спарта.